top of page
actual_HP_vcela_agrocs_edited_edited.jpg

Historie

Stručný pohled do historie společnosti

AGRO CS a. s. je ryze českou společností, založenou v roce 1992.

V té době firma navázala na činnost Agropodniku Česká Skalice, který sloužil zemědělcům v oblasti poradenství, skladování a aplikace hnojiv.

Pro svůj rozvoj AGRO CS v následujících letech využilo odborných zkušeností a znalostí a v roce 1994 rozšířilo své aktivity o výrobu substrátů a výrobu spotřebitelských balení hnojiv. Tuto činnost společnost nadále systematicky rozšiřovala a v současné době patří ve střední a východní Evropě k předním výrobcům substrátů, hnojiv a travních osiv.

Masivní rozvoj společnosti si vyžádal navýšení výrobní a skladovací kapacity podniku. V roce 2007 bylo vybudováno nové výrobně - logistické centrum s celkovou kapacitou 115 000 m2 zpevněných ploch a dalších téměř 60 000  m3 krytých skladů.

 

V letech 2009 a 2011 vstoupila společnost AGRO CS do dvou litevských společností, které se orientují na těžbu černé a bílé rašeliny, tedy základní suroviny pro výrobu substrátů.

Úplnou soběstačnost a nezávislost v pokrytí spotřeby rašeliny získala společnost v roce 2015, kdy se stala vlastníkem rašeliniště  v Bělorusku. Zásoba zdejší kvalitní rašeliny pokryje spotřebu podniku na dalších minimálně 30 - 50 let.

V oblasti zemědělské prvovýroby se společnost AGRO CS angažuje od roku 2013 prostřednictvím dvou vlastních zemědělských podniků orientovaných na pěstování zemědělských plodin a chov skotu - Nahořanská a.s. a AGROPROVODOV a.s..

V roce 2018 jsme akvizicí firmy Jeseničan vstoupili na trh krmiv pro domácí mazlíčky, zejména pro psy a kočky, a to pod značkou krmiv GRAND.

V současné době pracuje v pěti divizích mateřské společnosti AGRO CS přes 250 zaměstnanců. Včetně dceřiných společností je to pak více než 700 zaměstnanců.

Obrat společnosti přesahuje na domácím trhu 1,9 mld Kč (70 mil €).

Dceřiné společnosti aktivně působí na Slovensku, v Litvě, Maďarsku a Rumunsku.

bottom of page