top of page
actual_HP_vcela_agrocs_edited_edited.jpg

Legislation

Zelené AGRO CS

Ekologie a s ní spojené aktivity hýbou světem a týkají se nás všech, i když třeba nepřímo. Naším cílem je být „zelenou firmou“ - firmou, které není ochrana planety lhostejná a která se chce podílet na její obnově. Vymýšlíme tak projekty, které jsou orientované na návrat prospěšných druhů hmyzů do přírody a na rozšíření zeleně v naší zemi. Již současný podíl firmy na systému recyklace EKO-KOM dokazuje, že se produkce skleníkových plynů snižuje a objem recyklátů zvyšuje. Myslíme i na naši přírodu a přírodní zdroje, proto se snažíme postupně orientovat pouze na obnovitelné zdroje.


Chceme realizovat takové aktivity, které jdou zmíněným myšlenkám naproti. Náš edukační program Malý zahradník, určený školkám, je důkazem toho, že rozvíjení povědomí o pěstování s organickou řadou a obecně o přírodě má smysl i u nejmenších generací. Vyvíjíme produkty, které jsou nejen nositeli zdravého životního stylu (řada Agro NATURA), ale také chrání naši půdu. Takové, které pomáhají zemi vracet její sílu, energii a plodnost. Návrat k přírodě je přece návrat k naší přirozenosti. Zachovejme přírodní bohatství naší země a nakládejme s rostlinami moudře a citlivě; berme si z přírody jen to, co smíme, aby ona v budoucnu nepřestávala dávat nám…

Plakát_FVE_NPO_AGRO CS_Říkov.jpg

Nízkoenergetická budova

Administrativní budova je rekonstruována dle „nízkoenergetických pravidel“, s vysokými tepelně-izolačními vlastnostmi a zelenou střechou. Velké množství oken zajišťuje přirozené světlo po celý den , tím dochází k úspoře elektrické energie. Stínící technika pomocí venkovních žaluzií se podílí na výrazným snížení přehřívání budovy (redukce klimatizování). Na budově naleznete i zelenou chladicí střechu.
 

20210716_085838.jpg

Solární budoucnost

Realizovali jsme projekt výstavby FVE na střeše průmyslového objektu, jejímž cílem je navýšit výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů a s jejich pomocí optimalizovat zajištění elektrické energie pro vlastní podnikatelskou činnost v závodě Říkov. Solární elektrárna má výkon necelých 349 kWp, což představuje v ročním optimálním souhrnu přibližně 350 MWh elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

solar-5069790_1280.jpg

Vlastní linka na zpracování dřevního vlákna

Z ekologického hlediska je těžba rašeliny nevratný proces a její náhrada dřevním vláknem přispívá k ochraně životního prostředí. Společnost AGRO CS a. s. nechtěla, a ani nemohla, stát stranou tohoto trendu. V současné době se v moderních provozech ve vybraných substrátech nahrazuje dřevním vláknem cca 20 – 30 % rašeliny. Proto jsme vyvinuli a zkonstruovali linku na zpracování dřevního vlákna, jedinou svého druhu ve Střední Evropě. 

frakce.jpg

Recyklovatelné palety

Jedná se o plastové, 100 % recyklovatelné palety, které mají menší uhlíkovou stopu díky 5x vyšší životnosti než u dřevěných palet. Jsou odolné proti vlhkosti, hmyzu, plísním a kyselinám; neobsahují hřebíky a třísky = větší bezpečnost pro lidi + nižší pravděpodobnost poškození zboží + nižší odpisy/vratky zboží. Certifikace LCA studie ukazuje o 74% nižší dopady na životní prostředí proti dřevěným paletám.

Obrázek1_edited.jpg

Vlastní vodní elektrárna

Tato elektrárna pochází původně z 1. poloviny 19. století (1. vodní elektrárna v Čechách), ale k její kompletní obnově došlo v roce 2011. Uchováváme tak technický unikát v provozuschopném stavu pro příští generace. Její vyrobenou elektřinou zásobujeme naše výrobní středisko V Lukách - bývalá TIBA.
 

_MG_3114.JPG

Podíl na systému třídění EKO-KOM

Nejen prací s našimi výrobky společně "děláme svět krásnější". Společnost AGRO CS a.s. se chová odpovědně k životnímu prostředí a šetrně hospodaří s obaly, čímž přispívá ke snížení produkce skleníkových plynů. Aktivně se účastníme systému sdruženého plnění povinností zpětného odběru a využití odpadů z obalů, který zajišťuje EKO-KOM a.s. v rámci programu úspory emisí.

Obrázek2_edited.jpg
bottom of page