top of page
actual_HP_vcela_agrocs_edited_edited.jpg

Novinky

  • Obrázek autoraAgro CS

20. výročí AGRO CS Slovakia

„Už 20 rokov vyrábame substráty, hnojivá a trávne zmesi. Pomáhame našej zemi vracať jej energiu, silu, plodnosť. Dávame mestám farby, plochám zeleň a pestovateľom radosť. Stále hľadáme nové cesty, ako robiť veci lepšie a šetrnejším spôsobom. Príroda je darom ľudstva a my sa zo všetkých síl snažíme tento dar chrániť a podporovať. Tvoríme svet živší, farebnejší, zdravší…všetko, čo robíme, robíme s láskou k prírode, s úctou k našim zákazníkom a s vierou, že pomáhame robiť svet krajším. Našu prácu robíme radi a s úsmevom.“, říká Ing. Vladimír Mužila, ředitel AGRO CS Slovakia, a.s..

Ještě před založením naší dceřiné společnosti AGRO CS Slovakia, a.s. (v roce 2000) získaly výrobky s logem AGRO CS výrazné a stabilní postavení na slovenském trhu. AGRO CS Slovakia, a.s. navázala svojí činnost na působení firmy AGROFLORA, převzala její obchodní síť a některé pracovníky a vybudovala výrobní závod ve Velkých Dravcích s rozlohou 6 ha. AGRO CS Slovakia, a.s. na začátku svého působení zaměstnávala 14 zaměstnanců. Výroba substrátů byla na úrovni 20 palet denně a expedovaly se 4 kamióny denně.

Dnes jsou tyto čísla už jen minulostí. Po 20 letech úspěšného působení společnosti na slovenském trhu, se výrobní závod AGRO CS Slovakia rozprostírá na ploše 18 ha a zaměstnává více než 100 zaměstnanců. Výroba dnes produkuje 600 palet substrátů denně a dokáží vyexpedovat až 70 kamiónů v sezóně denně. AGRO CS Slovakia a.s. je společnost, která se neustále rozvíjí, následuje a klade si nové cíle. Mezi jejich nejvýznamnější milníky patřilo v roce 2007 zřízení kompostárny na 2,8 ha plochy. Na základě podrobného průzkumu rumunského trhu se v roce 2009 rozhodli založit dceřinou společnost AGRO CS ROMANIA. V roce 2011 se podařilo zrealizovat projekt na zvýšení energetické efektivnosti budov. Záměrem společnosti při projektech je zhodnotit nevyužitý nehmotný majetek, který vlastní, diverzifikovat příjmy společnosti a samozřejmě i rozložit riziko z doposud hlavní výroby společnosti - výroby půdních substrátů. Vhodné podmínky okolí je proto inspirovali v roce 2015 k založení dceřiné společnosti AGRO CS BIOFARMA s.r.o.. V roce 2016 investovali do zakoupení areálu budoucího výrobního závodu v Rumunsku. V roce 2018 přistoupili k výměně výrobní linky a digitalizaci procesů. V tomto roce se zrealizoval i projekt na výrobu alternativních paliv a projekt výroby organických peletovaných hnojiv. V roce 2019 zavedli ve společnosti nový informační systém a začali s výstavbou výrobního závodu v Rumunsku. Jak to dopadlo s rumunskou pobočkou, se dozvíte zde.

Jejich tvrdá práce přináší také ocenění. V roce 2015 – ocenění SOPK za uplatnění etiky v podnikaní a v roce 2018 získali 1. místo v soutěži Zelený Merkúr, za odebírání biologicky rozložitelných odpadů z jiných organizací a jejich následné zpracování.

ความคิดเห็น


bottom of page